top of page

Thu, 02 Feb

|

Bratislava

Tajomstvá relaxácie a dychu - open class

Registration is closed
See other events
Tajomstvá relaxácie a dychu - open class
Tajomstvá relaxácie a dychu - open class

Time & Location

02 Feb 2023, 19:00 – 20:00

Bratislava, Drieňová 81/40, 821 02 Bratislava, Slovakia

About the Event

Táto kontinuálna exploratívna prax bude o tom ako vyprazniť pohár, ktorý už je plný; bude to o tom zažiť ničotu, z ktorej sa rodí všetko; bude to o tom ísť hlboko aby sme mohli ísť vysoko, bude to paradox.

Chcel by som s vami pozdielať svoje skúsenosti a vedomosti o tele, človeku aj o živote ako takom. Ako médium na zdielanie použijem okrem slova aj telo resp. fyzickú prax, cez ktorú, budeme spoznávať a následne pracovať s relaxáciou a s dychom. Podľa toho čo viem tieto dve výrazne pôsobia na mnohé aspekty života.

RELAXÁCIA Pri zmene alebo tvorbe niečoho nového je dôležité isté VECi pustiť, opustiť, vyhodiť a to sa moc v dnešnom svete neučí, čo sa naopak uči je ako mať viac a viac a to nás má zmeniť alebo obohatiť. Koncept púštania vie byť spočiatku výrazne náročný, nepekný ba aj bolestivý no je nevyhnutný pre život, je tak nutný ako je nutné pre strom pustiť lístie na jeseňa alebo ako je nutné pre budúcu matku opustiť zamestnanie, alebo ako nutné vyhodiť veci z pivnice. Púštanie proces tvorba priestoru a priestor nie je len prázdne nič, je to niečo sa dá ohýbať, čo má svoju váhu a silu.

DYCH Viete koľko krát sa nadýcheme a vydýchneme za deň? Ten počet sa pohybuje okolo čísla 20-tisíc. Čiže dych je činnosť, ktorú robíme vo vysokej kvantite a ak niečo robíme veľa je vhodné ak to robíme v dobrej kvalite. Dych je taktiež spontánnym odrazom nášho vnútorného preživania a teda nám vie služiť aj ako regulátor. Dych môže byť vedomí aj podvedomí a z toho dôvodu si myslím, že nie je náhoda, že mnohé duchovné smery používajú rôzne dychové praktiky.

TÉMATICKÉ OKRUHY:

- YinYang alebo ako sa jedno z druhého rodí - Relax v strese - Umenie púšťania - Dych v kontexte fyzilógie - Dych v kontexte psychológie - Dych v kontexte štruktúry/postúry - Dych v pohybe - a iné

PRAKTICKÉ INFORMÁCIE

ČO POTREBUJETE: niečo na čom budete ležať (podložka na cvičenie/karimatka (máme aj isté počty v priestore)), pohodlné a teplé oblečenie (moc sa nazapotíme), zošit a písacie potreby na poznámky

KEDY: Každý štvrtok od 12.1. do 9.3.2023 (okrem 16.2.2023) od 19:00-20:00

KDE: Movement LAB, Drieňova 40, 1. poschodie OC Budúcnosť (hľadajte exteriérové modré schody, vyjdete hore, odbočíte vľavo a prejde za roh, kde už nás na konci nájdete)

CENA LEKCIÍ: * 12 EUR - jednorazový vstup (registrácia potrebná vopred) * 80 EUR - 8 lekcií

REGISTRÁCIA: Priamo na webe - registrácia s povinnosťou platby

Lektor: MARCO KLOKNER Spoluzakladateľ Movement LAB, Certified Rolfer™, pohybový bádateľ a lektor. Od detsva som sa venoval rôznym športom. Výkonnostne som sa venoval veslovaniu a ultimate frisbee. Študoval som učiteľstvo telesnej výchovy a nemeckého jazyka na UNIPO. Chronické bolesti a záujem o holistický prístup k človeku ma doviedli k štúdiu metódy Rolfing® v European Rolfing® Association (ERA) v Mníchove, ktorej 2-ročný výcvik som ukončil v roku 2020. Naďalej sa v metóde Rolfing® vzdelávam formou seminárov a workshopov. Veľkou inšpiráciou pre mňa je Fighting Monkey® prax, ktorá obohacuje všetky aspekty môjho bytia. Absolvoval som množstvo workshopov a kurzov zameraných na pohyb, tréning ľudského tela a biomechaniky.

Tickets

  • Jednorázový vstup

    €12.00
    Sale ended
  • 8 lekcií

    €80.00
    Sale ended

Total

€0.00

Share This Event

bottom of page