top of page

Wed, 12 Apr

|

Bratislava

PRÍBEHY ŽENSKÉHO TELA - vnímam . cítim . počujem (cyklus autentického pohybu)

sebaskúsenostný cyklus metódy autentického pohybu

Registration is closed
See other events
PRÍBEHY ŽENSKÉHO TELA - vnímam . cítim . počujem (cyklus autentického pohybu)
PRÍBEHY ŽENSKÉHO TELA - vnímam . cítim . počujem (cyklus autentického pohybu)

Time & Location

12 Apr 2023, 19:00 – 20:20

Bratislava, Drieňová 81/40, 821 02 Bratislava, Slovakia

About the Event

PRÍBEHY ŽENSKÉHO TELA 

Sebaskúsenostný cyklus autentického pohybu, ktorý vám prinášame v spolupráci s OZ 4Arts Therapy

Tento workshop je určený všetkým ženám, ktoré:

- hľadajú cestu, ako sa spojiť so svojou hlbokou vnútornou múdrosťou tela a duše

- majú ranu na tele aj na duši, ktorá je možno zacelená, ale niekde vnútri sa ešte pýta byť videná 

- ktoré sú stabilizované vo svojom procese a osvojili si schopnosť pracovať s emóciami, (svojimi aj iných) keď sa objavia

- sú otvorené vstúpiť hlbšie do svojich príbehov tela (či už sú to príbehy pôrodu, zrodu, odlúčenia, straty, sebahodnoty, prijatia, vzťahov - k sebe aj iným, k zemi a prírode,..)

- sú otvorené verbálne aj v pohybe/tanci zdieľať v skupine

-  úprimne vnútorne túžia prehĺbiť svoj vzťah s telom aj dušou

Autentický pohyb je metóda, ktorá sa využíva ako nástroj v tanečno-pohybovej terapii aj ako samostatná prax. Často je zamieňaná za intuitívny tanec, ale je to veľmi odlišný prístup s ešte odlišnejším rámcom :)

Autentický pohyb pracuje s rolou svedka (witness) a rolou hýbateľa (mover). Vychádza z učenia C.G.Junga a jeho aktívnej imaginácie. Mary Starks Whitehouse (vyvinula túto metódu) ho nazvala "movement-in-depth" (pohyb v hĺbke) a neskôr sa názov zmenil na autentický pohyb (aktívna imaginácia v pohybe). 

Hĺbka je to, čo autentický pohyb charakterizuje. Počas tejto praxe máme v bezpečnom prostredí možnosť vstupovať do svojich vlastných hĺbok. Vstupnou bránou k nim je naše vlastné telo. Keď zavriete oči a vstúpite do procesu autentického pohybu, je to ako začať klesať do neznámych vôd. Ale často iba naša myseľ považuje tieto vody za neznáme. A i keď nevieme čo sa bude diať, aký bude ďalší pohyb, obraz, zvuk.. kam nás zavedú.. naše telo to vie. Je to miesto, ktoré je hlboko v nás, v podstate stvorenia, ktorá je v nás usídlené, v oceáne, ktorý je zapísaný do našich buniek, v meternici, ktorou sa priestor na daný moment stáva a my sa v ňom môžeme zrodiť nanovo. Iné, obohatené a prijaté so všetkým, čo to prináša. So všetkými emóciami, myšlienkami, pohybmi. Absolútne prijatie. Nehodnotenie. Miesto, v ktorom môžeme byť prijaté, videné, počuté..

Krása autentického pohybu spočíva v zdieľaní. Spolu vstúpiť do hĺbok a spolu z nich vystúpiť znamená aj budovanie hlbšieho prepojenia medzi nami. Autentický pohyb nie je iba o tom, čo sa deje nám jednotlivo. Zobrazuje obsahy nášho nevedomia ale aj kolektívneho vedomia. Smery, ktorými prúdi impulz k pohybu môže byť zvonku dnu a zvnútra von až vytvoria pulzujúci rytmus neustálej výmeny. Ako nádych a výdych.

Nádych..

Výdych..

...

Ako to prebieha prakticky?

Každé stretnutie bude začínať a končiť spoločným kruhom, zdieľaním. Začneme úvodnou meditáciou (embodiment meditation), telesnou aktiváciou. Potom prejdeme k samotnému autentickému pohybu, ktorý bude mať niekoľko variant. Pre autentický pohyb je typické, že sa tancuje/pohybuje/alebo nepohybuje so zatvorenými očami aby sa podporil proces vnárania sa.

Nie je potrebné mať žiadne tanečné skúsenosti.

Tento cyklus, nie je terapiou, nenahrádza psychoterapeutické alebo iné terapeutické (napr. expresívne terapie) sedenia. Nakoľko ide o hlbokú prácu s telom a príbehmi, odporúčam zabezpečiť si terapeuta, ku ktorému môžete v prípade potreby počas cyklu prísť s temou, ktorá sa vám otvorí a budete vnímať, že potrebujete podporu. 

Praktické informácie:

KEDY: 12.4. - 17.5. každú stredu o 19:00-20:20

KDE: Movement LAB, Drieňova 40, 1. poschodie OC Budúcnosť (www.movement-lab.net/priestor)

CENA: 

105 EUR - pri registrácii do 02.4.2023

120 EUR - bežná cena od 3.4.2023

Ak si nie si istá, či sa chceš zúčastniť celého cyklu, odporúčame dohodnúť si krátku konzultáciu, prípadne individuálne sprevádzanie ešte pred začatím cyklu.

Registrácia priamo na webe s povinnosťou platby.

Ak by mali byť financie prekážkou účasti, dajte nám vedieť, niečo vymyslíme :)

Registráciu uzatvárame 10.4.2023

Maximálny počet účastníkov je 14 a minimálny 8.

Sprevádzať vás bude:

Magdaléna Takáčová

tanečno-pohybová terapeutka, facilitátorka autentického pohybu, lektorka kontaktnej improvizácie

(viac info tu: https://www.4artstherapy.com/o-n%C3%A1s)

Tickets

  • registrácia do 2.4.2023

    €105.00
    Sale ended
  • bežná cena od 3.4.2023

    €120.00
    Sale ended

Total

€0.00

Share This Event

bottom of page