top of page

Fri, 16 Jun

|

Movement LAB

Nový príbeh pre nový svet

Ako výzvy, pred ktorými stojíme vo všetkých oblastiach našich životov súvisia s našim videním sveta a našou civilizačnou mytológiou?

Registrácia uazvretá
Iné podujatia
Nový príbeh pre nový svet
Nový príbeh pre nový svet

Time & Location

16 Jun 2023, 17:00 – 17 Jun 2023, 13:00

Movement LAB, Drieňová 81/40, 821 02 Bratislava, Slovensko

About the Event

Ako výzvy, pred ktorými stojíme vo všetkých oblastiach našich životov súvisia s našim videním sveta a našou civilizačnou mytológiou?   

Ako rozlišovať medzi scenármi, ktoré vedú k deštruktívnej budúcnosti a scenármi vedúcimi k uzdraveniu a zaceleniu ľudského a prírodného sveta?  Ako v pnutiach našej doby nájsť a ustáť svoj zdravý stred a ako z tohto miesta vstupovať do vlastnej tvorivej sily?

Stojíme medzi svetmi, na prahu budúcnosti plnej otázok a na to, aby sme na túto situáciu ako jednotlivci aj ako spoločnosť dokázali tvorivo reagovať je potrebná živá spolupráca naprieč všetkými oblasťami ľudskej činnosti a naprieč všetkými kultúrno-spoločenskými prúdmi. Spolupráca je však umenie, ktoré sme si ešte celkom neosvojili. Na jeho plné rozvinutie je potrebná inšpiratívna civilizačná vízia schopná integrovať množstvo vynárajúcich sa pozitívnych, no čiastkových snáh do podoby silného prúdu prinášajúceho pozitívnu zmenu. A takúto víziu ako spoločnosť zatiaľ nemáme.   

Cieľom prednášky (piatok 16.6. o 17:00-21:00) je predstaviť náčrt nového civilizačného príbehu, jeho vzťah k našej minulosti, s ktorou sme z veľkej časti stratili vedomé spojenie, k prítomnosti, ktorej vzhľadom na jej komplexnosť a turbulentnosť takmer vôbec nerozumieme, i k budúcnosti, o ktorej sa ešte len pomaly odvažujeme začať snívať.  

Na prednášku nadviažeme workshopom (sobotu 17.6. o 9:00-13:00), na ktorom prostredníctvom jednoduchých pohybových cvičení zameraných na rovnováhu preskúmame vzťah medzi našim osobným a bytostným stredom, aj to, ako neprepojenosť medzi týmito dvoma aspektmi ľudskej identity podporuje fragmentáciu na komunitnej aj spoločenskej úrovni.

KEDY: 

Prednáška v piatok 16.6. o 17:00-21:00

Workshop v sobotu 17.6. o 9:00-13:00

KDE: Movement LAB, Drieňova 40, 1. poschodie OC Budúcnosť (hľadajte exteriérové modré schody, vyjdete hore, odbočíte vľavo a prejde za roh, kde už nás na konci nájdete)

CENA:  - Za prednášku aj workshop 30 - 70€

- Len za prednášku: 10 - 20€

- nie je možné isť len na workshop

REGISTRÁCIA: Priamo na webe - platba na mieste

Lektor: Vlado Lobotka

Vyštudoval históriu na Komenského univerzite v Bratislave a filozofiu so zameraním na kozmológiu a vedomie na California Institute of Integral Studies v San Franciscu. Zaujíma sa o integrálnu filozofiu, transpersonálnu a hlbinnú psychológiu, paradigmatické posuny a teórie dejín zamerané na dynamiku vzniku a zániku civilizácií. Napísal knihu Cesta k zjednotenému kozmu, založil Inštitút Gaia a je členom iniciatív nextRenaissance, Škola pre budúcnosť a Za živé univerzity. Vo voľnom čase sa venuje prekladaniu kníh (Vášeň západnej mysle, Kvantové otázky, Dizajn regeneratívnych kultúr, Skutočný Anthony Fauci) a dizajnu a realizácii regeneratívnych projektov. V súčasnosti si v Nitre a paralelne vo Viedni robí doktorát a vyučuje kurzy venované kultúrnym dejinám a evolúcii vedomia

Share This Event

bottom of page