top of page

Mon, 16 Sept

|

Bratislava

KURZ UVOĽŇOVANIA FYZICKÉHO A EMOČNÉHO NAPÄTIA - TRE® (stress, tension and trauma release exercise) (1)

Uzavreté stretnutia uvoľňovania stresu a napätia pomocou metódy TRE®

KURZ UVOĽŇOVANIA FYZICKÉHO A EMOČNÉHO NAPÄTIA - TRE® (stress, tension and trauma release exercise) (1)
KURZ UVOĽŇOVANIA FYZICKÉHO A EMOČNÉHO NAPÄTIA - TRE® (stress, tension and trauma release exercise) (1)

Time & Location

16 Sept 2024, 17:30 – 21 Oct 2024, 19:00

Bratislava, Drieňová 81/40, 821 02 Bratislava, Slovakia

About the Event

Stretnutia v malej skupine na podporu uvoľnenia stresu a napätia pomocou metódy TRE® (stress, tension and trauma release exercise) určené tým, ktorí s metódou TRE® nemajú ešte skúsenosti alebo pre tých, ktorí by sa chceli po dlhšej dobe znova k procesu vrátiť.

TRE® je metóda uvoľňovania stresu, napätia a tráum, ktorú vyvinul Dr. David Berceli. Je to metóda, ktorá prostredníctvom 7 cvičení pomáha aktivovať neurogénny tras, vďaka ktorému sa naše telo dostáva do rovnováhy a uvoľňuje nahromadené napätie a stres.

Naše telo je veľmi múdre a má svoje mechanizmy ako sa prebytočného stresu zbavovať (trasenie, chvenie,..). Ašak často mu v tom zabránime, vedome či nevedome, a nemá možnosť prísť naspäť do rovnováhy (homeostáza). Stres je prirodzenou súčasťou života no prirodzenou súčasťou života je aj napätie, ktoré počas neho vzniká, uvoľňovať.  Každý z nás máme hranicu reziliencie inde, ale všetci poznáme fyziologické prejavy, ktoré v nás stresory môžu vyvolávať - potenie, trasenie, podlomené kolená, búšenie srdca, teplo, chlad, červeň na koži a pod. Spôsoby ako na stres reagujeme sú tiež rôzne (a v rôznych situáciách máme rôzne stratégie) - útek, boj, zamrznutie alebo najnovšie sa za takúto reakciu považuje aj people pleasing (vyhovenie iným).

Pokiaľ sa nestaráme o svoj nervový systém, neustále ho/sa tlačíme na výkon alebo cítime, že sme doň tlačení, má to za následok neustálu aktivitu  sympatickej časti nerového systému (zabezpečuje aktivizáciu organizmu, pohotovostný režím), uvoľňujú sa stresové hormóny do tela a z dlhodobého hľadiska spôsobujú fyzické aj psychické ťažkosti, vyčerpanie, vyhorenie.

TRE® je metóda, ktorá uvoľňuje toto zjavné aj skryté napätie v tele, umožňuje aktivovať ventrálnu vetvu parasympatického systému a zvyšovať rezilienciu. Pomáha pri ťažkostiach so spánkom, nervozitou, úzkosťami, depresiami, problémami s trávením, vylučovaním, tetániou, nešpecifickými bolesťami svalového aparátu. Čo je unikátne na tejto metóde, že je postavená na tom, že klientovi vracia jeho zodpovednosť a silu robiť zmeny vo svojom živote (empowerment), učí ho sebaregulácii a keď sa ju pod dohľadom facilitátora naučí, je možné ju vykonávať doma, v práci, kdekoľvek a kedykoľvek je to potrebné.

Zo skúseností môžno povedať, že tento cyklus je určený pre tých, ktorí chcú spraviť aktívny krok k zmene a sú ochotní dať sami sebe záväzok, že budú pracovať s metódou aj mimo stretnutí (na základe odporúčaní). Táto metóda je svojpomocná, čo znamená, že postupne sa klient učí pracovať s ňou aj samostatne a neskôr vyhľadať facilitátora v prípade, že potrebuje dodatočnú podporu alebo len jednoducho aby mu niekto podržal priestor. Bez klientovej aktívnej účasti sa metóda a jej benefitu nemajú šancu plne rozvinúť. Preto ak si nie ste istí, či chcete sami sebe dať záväzok tohto typu starostlivosti o svoje psychické aj fyzické zdravie, zvážte, či sa naozaj chcete na tento kruz prihlásiť. Tento kurz je totiž iba začiatok, cesta, na ktorej máte podporu ale kráčať musíte sami :)

ČO ZÍSKATE?

* teoretické vedomosti - nervový systém, sebaregulácia, stresové reakcie, práca s uzemnením

* praktické skúsenosti - uvoľnenie napätia, zdieľanie a komunikácia svojich potrieb, nachádzanie svojich vlastných zdrojov

* nástroje na reguláciu napätia a stresu v tele

* podporu skupiny

* podporu lektora

* individuálny prístup a sprevádzanie počas procesu

* dokumentácia cvičení

* záznamový hárok pre sledovanie vlastného procesu

* 2x 15-20 min. telefonickú konzultáciu po kurze, ktorá je pomocná ruka v momente "keď neviem čo ďalej" alebo "potrebujem prediskutovať svoj proces"

Kontraindikácie: tehotenstvo, akútny zdravotný stav (fyzicky aj psychicky), schizofrénia, epilepsia

V prípade, že si nie ste istí, či je táto metóda pre Vás vhodná, spojte sa s nami na info@movement-lab.net a dohodneme si krátku konzultáciu.

Facilitátor:

Magdaléna Takáčová (TRE®Provider, tanečno-pohybová terapia, kraniosakrálne techniky, Authentic Movement, aktuálne vo výcviku systemických konštelácií)

viac info na www.movement-lab.net alebo www.4artstherapy.com

*****************

PRAKTICKÉ INFORMÁCIE

SKUPINU OTVÁRAME PRE max 5 ÚČASTNÍKOV (min.2)

KEDY:

6 stretnutí v termínoch: 16.9., 23.9., 30.9., 7.10., 14.10., 21.10.

Pondelky o 17:30 - 19:00

KDE: Movement LAB, Michalská 20, Staré Mesto Bratislava

CENA:

250 EUR zvýhodnená cena do 31.8.2024

300 EUR bežná cena

Cena zahŕňa:

*6 stretnutí (každé 1,5 hodiny), 

* prehľad cvičení, 

* záznamový hárok pre monitorovanie vlastného procesu TRE® 

* 1x 20 min konzultáciu (1:1) k procesu dostupnú do 4 týždňov od ukončenia cyklu.

V prípade, že ste v náročnej finančnej situácii ale cítite, že vám táto metóda môže pomôcť, vieme vás podporiť rozložením platby. Pre túto možnosť sa ozvite na info@movement-lab.net.

REGISTRÁCIA:

Priamo na webe prostredníctvom vyplnenia vstupného formulára. Po vyplnení vás budeme kontaktovať. Formulár slúži pre lektora aby v prípade potreby mohol posúdiť vhodnosť/nevhodnosť záujemcu zúčastniť sa skupinového procesu a zároveň na oboznámenie sa s účastníkmi skupiny.

STORNO PODMIENKY: 

Registráciu nie je možné zrušiť, je možné nájsť za seba náhradníka po dohode s lektorom.

Vezmite si so sebou ponožky (budeme naboso), jogamatku/karimatku na cvičenie a pohodlné oblečenie.

Parking:

Eurovea (3 hodiny zdarma, cca 15 min peši od priestoru)

Share This Event

bottom of page