top of page

Sat, 07 Jan

|

Bratislava

Dream Scenes ~ Movement Lab - Celonočný prespávací koncert

celonočný prespávací koncert

Registration is closed
See other events
Dream Scenes ~ Movement Lab - Celonočný prespávací koncert
Dream Scenes ~ Movement Lab - Celonočný prespávací koncert

Time & Location

07 Jan 2023, 21:00 – 08 Jan 2023, 23:10

Bratislava, Drieňová 81/40, 821 02 Bratislava, Slovakia

About the Event

V noci sa prebúdza iná časť nás.

Na hranici spánku a bdenia, v snovej krajine sa chodia hrať aspekty nás, ktoré sa až tak často spolu nesocializujú.

Toto kráľovstvo noci zažívame väčšinou sami vo svojich posteliach, hlavne teraz v zime, keď sme zalezení vo svojich brlohoch.

Vylezme von, aj s brlohom! Poďme skomunitniť náš zimný spánok a lucidne snívať spolu na vlnách hudby vesmírnej, pozemskej aj podzemnej.

Zahalení zvukom, prikryjeme sa až po uši dekami a vydáme sa na spaciu výpravu. Zasnívame si spoločne v otvorenom zvukopriestore, ktorý zavedie nás azda tam, kam naše duše budú túžiť cestovať. A možno aj ešte niekam inam. Máme na to celú noc. A vy nemusíte robiť nič, len spať. :)

Zvukoví sprievodcovia nocou sú Lukáš Alapastel a Kikon, Charon a Gabi alias Vesmír a technická obsluha a Ondrej Križan (známy z dua s Mirkou Króner), ktorý uvedie večer loopovaným rytmickejším pošantením do večerného ospalého tanca.

Vo vertikálnej polohe si vypijeme večerný čajík, kým sa zvuk postupne zavije do uspávanky spievajúceho veľrybieho stáda plávajúceho polárnou žiarou za sprievodu vesmírnych družíc… 💤

Naše spiace ja budú počuť zvuk vzdialených planét prekvitajúcich životom a atmosferických opekačiek na asteroidoch. Bytosti noci prehovoria svojim jazykom, ktorý naše prístroje preložia do frekvencií, ktoré možno dešifruje podvedomie spáčov do nových snových obrazov.

Postupne sa vrátime naspäť na Zem, s rannými lúčmi hudba utíchne a spoločne vstaneme do nedeľného rána, spolu sa naraňajkujeme, ponaťahujeme a nasajeme všetko, čo sa cez noc “ukuchtí”.

Spací koncert prebieha tak, že večer prídeme, kruhom priestor otvoríme, pripravíme si pelechy (doneste si pohodlíčko v podobe obľúbeného vankúša, spacáku, karimatky, pyžamo či overal je jasná vec! plyšáky sú vítané)

 • hudba sa spustí, povlníme sa až kým telo si ľahne a vlniť sa ostanú len naše theta vlny
 • hudba neprestane
 • a ešte stále neprestane len bude postupne jemnejšia a jemnejšia masírujúca naše spiace bytie
 • (hudobníci sa prestriedajú, aby si aj oni oddýchli)
 • hudba prestane hrať nad ránom
 • zobudíme sa do nového dňa, vymasírovaní zvukom
 • každý prinesie niečo na jedenie tak aby sme spolu mohli dzobkať počas koncertu večer a aby sme mohli spoločne poraňajkovať
 • ráno pozdieľame naše snové zážitky

Je tu začiatok roka, čosi nové sa rodí. Každú noc každý z nás niekde spať chodí. Vonku je zima, no vnútri je jas. Ani sa nenazdáš a sme spolu zas.

Spoluorganizátor:

https://www.facebook.com/dreamscenesbratislava/ 

Ukážka prespávacieho koncertu z leta:

https://www.mixcloud.com/uki-bulko/sleepover-ambient-drone-concert-on-festival-cesta-srdca-litava-2372022/?fbclid=IwAR3JmjXbKAnOLEyTteL8khTqT_HzLZ5GBL3OzB3XswVoN17uaPQ7sAKj3j0 

Nakoľko sa jedná o prespávaciu akciu, prosíme zoberte si spacáky a karimatky (pokiaľ sa nechcete ísť vyspať domov). Jedlo si zabezpečíme spoločne - každý prinesieme niečo chutné na spoločné hodovanie počas celého procesu. Nebudeme mať špeciálne určený čas na jedene (okrem raňajok 1.1.) takže jedlo bude prístupné non-stop a bude naň vyhradené miesto. Skúste vziať niečo uvarené/upečené/zdravé ale aj chutné, nech si spolu vytvoríme nie len peknú atmosféru ale aj kvalitný príjem výživy.

KEDY: 7.1.2023

7.1.2023 o 21:00, ukončenie 8.1. do 11:11

KDE: Movement LAB, Drieňova 40, OC Budúcnosť, Bratislava (1. poschodie)

PRÍSPEVOK:

25 EUR 

Ak túžiš prísť a nemáš momentálne dosť finančnej hojnosti, daj nám vedieť a nájdeme nejakú cestu :)

REGISTRÁCIA:

priamo na webe www.movement-lab.net/udalosti

Minimálny počet je 15 a maximálny 30. A keďže je počet miest limitovaný, nezabudnite si rezervovať to svoje :)

Tickets

 • Prespávací lístok

  €25.00
  Sale ended

Total

€0.00

Share This Event

bottom of page