top of page

so 20. 7.

|

Bratislava

Letná škola Kaligrafickej jogy /Milan Benedikovič

Dva trojhodinové workshopy zamerané na pohybovú prax kaligrafickej jogy - podpora všeobecného zdravia, hybnosti kĺbov, prúdenie lymfy a zdravie vnútorných kĺbov.

Tickets are not on sale
See other events
Letná škola Kaligrafickej jogy  /Milan Benedikovič
Letná škola Kaligrafickej jogy  /Milan Benedikovič

Čas a miesto

1 viac dátumov

20. 7. 2024, 10:00 – 13:00

Bratislava, Drieňová 81/40, 821 02 Bratislava, Slovakia

O podujatí

LETNÁ ŠKOLA KALIGRAFICKEJ JOGY 

Dva trojhodinové workshopy zamerané na pohybovú prax kaligrafickej jogy - podpora všeobecného zdravia, hybnosti kĺbov, prúdenie lymfy a zdravie vnútorných kĺbov. 

Workshopy sú vhodné aj pre úplných začiatočníkov a slúžia okrem iného aj ako možnosť spoznať túto prax pred kurzom, ktorý bude otvorený od 16.9. (viac info nájdete na tomto linku)

Kaligrafická joga alebo Systém kaligrafického zdravia je holistický prístup k zdraviu človeka vytvorený majstrom bojových umení a čchi-kungu Majstrom Zhen Hua Yangom. Jeho cieľom je prinavrátiť telu stratenú harmóniu, zlepšiť spojenie samých so sebou a tak priniesť do života pocit ľahkosti.

Jedným z hlavných princípov kaligrafickej jogy je nei-kung – tzv. vnútorná práca, čo znamená aj práca s orgánmi. Na hodinách sa naučíme ako správnou koordináciou dychu a pohybu hýbať, žmýkať, masírovať ale i posilňovať naše vnútro. Takýmto postupným a pravidelným tréningom dosiahneme to, že naše fascie v oblasti brušnej steny budú pružnejšie a voľnejšie, čo prinesie lepšie prekrvenie a fungovanie nielen našich orgánov ale i celého tela.

Kaligrafickou jogou vieme efektívne podporiť:

  • krvný obeh,
  • prúdenie lymfy,
  • trávenie,
  • zvýšenie hladiny energie,
  • upokojenie mysle,
  • harmóniu celého tela

Cieľom je preniesť túto prax do bežného života a takisto aj do iných pohybových disciplín a športu.

Workshopy sú vhodné pre všetkých – pre dlhoročných praktikantov bojových umení, jogy, cchi-kungu, tanca, ... ale aj pre začiatočníkov v oblasti pohybu, meditácie a športu. Stačí si len priniesť pohodlné, voľné oblečenie, prípadne obuv na prezutie. Pokiaľ sa chcete dozvedieť viac o Majstrovi Yangovi a kaligrafickom systéme:

www.calligraphyhealth.com

O lektorovi :

Milan Benedikovič Milan sa venuje kaligrafickej joge od roku 2015, absolvoval viaceré školenia a semináre s Majstrom Yangom a jeho študentami/učiteľmi systému Paedr. Zuzanou Mitošinkovou Phd. a Christianom Kunzom. V máji 2023 absolvoval intenzívny 10 dňový seminár Body-Mind- Organs a následne po odkomunikovaní s Majstrom Yangom dostal povolenie učiť a zdieľať svoje skúsenosti s ďalšími.

Milan sa pohybu venuje od malička, ako dieťa robil kung-fu, neskôr robil parkour a freerun a už vyše 10 rokov aktívne učí a žije pohybom. Ma skúsenosti s gymnastikou, workoutom, tradičnými bojovými umeniami, BJJ, Systemou, tancom ale i prácou s hlasom. Absolvoval semináre s rôznymi svetovo uznávanými lektormi ako sú: Master Zhen Hua Yang (Calligraphy health), Jozef Fruček (Fighting Monkey), Ido Portal, Jason Dean (Tai ji a Qi-gong), Shai Dayan (Voice being) a iní... Momentálne sa venuje štúdiu a praxi východných učení - Taoismu, Tradičnej Čínskej medicíne, Ajurvéde a Indickej joge.

Pomáha sprevádzať ľudí na ich ceste k zdravšiemu životu, lepšiemu vzťahu k sebe a svojmu telu a zodpovednosti za svoje zdravie.

KEDY:

20.7.2024 - 10:00-13:00

24.8.2024 - 10:00 - 13:00

KDE: Movement LAB, Drieňova 40, 1. poschodie OC Budúcnosť (hľadajte exteriérové modré schody, vyjdete hore, odbočíte vľavo a prejde za roh, kde už nás na konci nájdete)

CENA workshopov:

40 EUR/workshop - zľavnená cena do 10.7./15.8. pri zakúpení samostatných workshopov

50 EUR - bežná cena od 11.7./16.8. pri zakúpení samostatných workshopov

70 EUR/oba workshopy - zľavnená cena do 10.7.

90 EUR/oba worskshopy - bežná cena od 11.7.

REGISTRÁCIA:

Registrácia s povinnosťou platby priamo na webe. Registrácie uzatvárame 13.9., Min. počet účastníkov je 7.

www.movement-lab.net/udalosti

Čo budete potrebovať?

Pohodlné oblečenie, ktoré vás nebude tlačiť, prípadne ponožky (budeme naboso).

Zdieľajte toto podujatie

bottom of page