top of page

št 21. 12.

|

Bratislava

ZIMNÝ SLNOVRAT ☀ Meditácia, tanečná cesta, rituál a živá hudba

Spoločné spojenie sa v kruhu - rituál, meditácia, tanec a hudba. Vhodné pre všetkých, ktorí chcú osláviť zimný slnovrat v kruhu.

Registration is closed
See other events
ZIMNÝ SLNOVRAT ☀ Meditácia, tanečná cesta, rituál a živá hudba
ZIMNÝ SLNOVRAT ☀ Meditácia, tanečná cesta, rituál a živá hudba

Čas a miesto

21. 12. 2023, 18:00 – 21:00

Bratislava, Drieňová 40, 821 02 Bratislava-Ružinov, Slovensko

O podujatí

ZIMNÝ SLNOVRAT ☀ Meditácia, tanečná cesta, rituál a živá hudba

Pozývame všetkých, ktorí by sa chceli na zimný slnovrat prepojiť v kruhu.

Najlhšia noc v roku, najväčšia temnota, z ktorej vstúpujeme do svetla. Ponoriť sa, uzrieť a mať odvahu kráčať s dôverou, že výjde Slnko a príde svetlo. Každy krok v tme je na hranici strachu a odvahy, života a smrti. Pozývam vás na ponor. Odozdať noci, čo jej patrí a vykročiť do svetla.

Prevediem vás meditáciou, tanečnou cestou a rituálom. Čo to je? Je to niečo, čo môžete volať imaginácia, embodiment, fantázia, kreativita, spontánnosť, somatika, šamanská cesta, vnútorná cesta, spoznávanie vnútornej krajiny, napájanie sa na vyššie ja, na zdroj... 

Pozývam vás do spoločného priestoru, kde budete môcť načrieť presne tak hlboko a vysoko,  ako v danom momente potrebujete. Zabudnite na všetko malo by sa, viem, neviem.. , predstavy o tom, čo by ste mali pustiť alebo nemali pustiť. Možno to, čo sa ukáže, nebude presne to, čo si predstavujeme alebo očakávame, ale zároveň je to to, čo potrebuje byť videné v danom momente, v tejto fáze nášho života a cesty. 

Sprevádzať vás budem láskavo, v napojení na seba, na vás, na nás. Tam, kam dosiahnem ja. Sila bezpečného priestoru je mocný liek.  Pozývam vás do tohto priestoru vstúpiť. Ak chcete, túžite alebo ste zvedaví. Každý tam, kam môže v danom momente nazrieť. 

O živú hudbu sa postará Boris Čellár. Borisova improvizovaná hudba je balzam. Pozná hĺbky, výšky, napojenie na Ducha.  Keď hrá, je to akoby cez neho prehovárala pradávna múdrosť predkov, ktorí vtedy vstupujú do priestoru. Jeho umenie byť s tým, čo je perfektne zapadá do celého procesu, v ktorom TO, ČO JE je to, čomu dávame priestor. 

O Borisovi:

Boris Čellár je hudobník, skladateľ, aranžér sa po skončení štúdia na rakúskej Kunst Universität Graz v odbore jazzová gitara začal popri jazze venovať tiež improvizovanej ambientnej hudbe a muzikoterapii. Vedľa gitary sa tak dostávali do jeho performance aj iné nástroje. Pre potrebu obohatiť svoju hudbu o melodicko-perkusívny nástroj sa hudobník rozhodol vytvoriť si jednoduchý rytmicko melodický nástroj, ktorý by naplnil jeho predstavu. Zo stolárskej dielne tak vzišiel prvý prototyp nástroja WoodPack, ktory’ je súčasťou jeho ambientných, či muzikoterapeutických vystúpení.

Viac o Borisovi nájdete tu:

https://woodpack.sk/

********************

PRAKTICKÉ INFORMÁCIE:

KEDY:

21.12.2023; 18:00-21:00

KDE:

Movement LAB, Drieňova 40, Bratislava, 1. poschodie

CENA:

40 EUR 

Ak cítiš volanie ale financie majú byť prekážkou, daj vedieť :) 

REGISTRÁCIA:

Priamo na webe s úhradou 

Kontakt:

info@movement-lab.net

+421 911 453 111

Vstupenky

  • Zimný Slnovrat

    40,00 €
    Predaj sa skončil

Celkom

0,00 €

Zdieľajte toto podujatie

bottom of page