top of page

pi 15. 10.

|

Bratislava

Tanečný Yoik:: hlas v pohybe ~ pohyb v hlase

~Kozmický džez. Prepojenie v jednote. Tu a teraz. Tento moment je špeciálnym a neopakovateľným gobelínom, utkaným z našich hlasov, pohybov, dychu a pozornosti. ~

Registrácia na túto udalosť je uzavretá.
Pozrite si ďalšie udalosti
Tanečný Yoik:: hlas v pohybe ~ pohyb v hlase
Tanečný Yoik:: hlas v pohybe ~ pohyb v hlase

Čas a miesto

15. 10. 2021, 18:30 – 21:30 SELČ

Bratislava, Drieňová 81/40, 821 02 Bratislava, Slovakia

O podujatí

Pozývame vás na unikátny zážitok prepojenia pohybu, tanca a hlasu. Toto liečivé spojenie používajú ľudia už od pradávna. 

Dnes nám prináša intenzívnejšie seba -

prežívanie  

uvedomenie

sprítomnenie

stelesnenie

a zhmotnenie svojich​​ procesov v priestore.

Poďme sa tieto dva mocné nástroje  -  p o h y b   a   h l a s  učiť používať v tandeme a dovoľme si hrať sa, experimentovať a skúšať ich všemožné kombinácie. Či už ich použijeme na prejavenie sa, liečenie, rozprúdenie energie, rozpustenie blokov, alebo “len” na uvoľnenie napätí a stresu z pracovných dní a zrelaxovanie, to bude na nás.

Hlas budeme prebúdzať prostredníctvom metódy zvanej YOIK pri jemnom vedení hlasových čaro-performeriek Kikon & Sáry Meluzíny z vokálnej skupiny Neha! 

Naše telá bude viesť pohybová čarodejka Magda z Movement LAB.

Telo a hlas spolu ladia. Každý zvuk, každý tón a každá melódia sú pohybom. Pohybom tela aj duše. Pre niekoho poznanou, pre niekoho nepoznanou možnosťou ako sa prejaviť, ako si dovoliť, ako byť. Preto v bezpečnom kruhu a s citlivým vedením budete môcť preniknúť viac za hranice svojho poznania a svojho pohybovo-hlasového prejavu bytia.

࿔ Y o i k  ࿔ 

je intuitívna hlasová improvizácia, pri ktorej počúvame a zároveň tvorivo objavujeme hmatateľnú melódiu momentu, ktorá je tu už s nami. Stačí sa jej otvoriť. Vo svete zvukov bez tlaku a nárokov na dokonalosť vzniká bezpečný priestor, kde neexistuje >>nesprávny<< tón, či pohyb. Len správny a správnejší.

skúsme nasledovať, čo nás najviac ťahá - nájsť ten *sweet spot* 

poďme sa učit hľadat to, čo je v tomto momente rýdze, prostredníctvom nášho nástroja - zvučiaceho tela. 

ako znie vnútorná pravda nášho bytia, ktorú vieme pozorovať prostredníctvom ​tela? 

kde sa cítime doma? Vieme dávať priestor sebe aj ostatným?

༄Pre názov Yoik nám bol inšpiráciou tradičný spôsob spevu severského národa Sámi, naplnený zvukmi prírody. Mnohé národy po celom svete využívajú techniky napájania sa na život navôkol a prepožičiavania ľudského hlasu tomu, čo hlas nemá. “Náš” @YOIK  je hravým nástrojom pre hľadanie cesty k autentickému prežívaniu prirodzenosti v nás - cez nás. A to v podobe, ktorá je pravdivá pre našu terajšiu existenciu. Pomocou YOIKu môžeme precítiť nádherné, živé spojenie s našou nespútanou podstatou. 

Yoikať - sámsky *juojkëtēk - znamená nechávať cez seba spievať život:: horu, vietor, mesiac, dážď, stádo divej zveri, svoj kmeň, celú Prírodu, Vesmír… Alebo môžeme nechať spievať svoju bytosť zvnútra čokoľvek, čomu sa žiada ísť von, byť videné, počuté, žité… Bolestné miesta, ktoré túžia výjsť na svetlo a byť súčasťou našej celistvosti.

Dať im  h l a s  v bezpečnom kruhu, ktorý má magickú moc prijať do seba všetko, čo máme odvahu zdieľať. Tentokrát doň pozývame element pohybu, keďže cítime že pohyb a tanec je neoddeliteľnou súčasťou YOIKu. Tešíme sa, že práve teraz máme príležitosť toto spojenie spoločne s vami rozvinúť. Poďme sa rozvibrovať a pretancovať do lepšej a zdravšej energie. 

V tej sa môžeme okúpať, nadýchať, nechať ňou prestúpiť celé telo a odniesť si ju do nášho každodenného života ༄ 

Tešíme sa na vás!

Kikon & Sara & Magda

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

PRAKTICKÉ INFORMÁCIE

KEDY: 15.10.2021 od 18:30-21:30 

KDE: Movement LAB, Drieňová 40, BA-Ružinov (OC Budúcnosť, 1. poschodie, po modrých plechových schodoch hore a potom stále doľava, za roh až na koniec)

CENA: 25 EUR

V prípade, že nemáte aktuálne dostatok finančnej hojnosti ale cítite volanie a túžbu za zúčastniť, dajte nám vedieť na info@movement-lab.net a nájdeme cestu :)

REGISTRÁCIA:

mailom na info@movement-lab.net alebo priamo na webe.

Tešíme sa na vás :)

Vstupenky

  • Tanečný Yoik

    25,00 €
    Predaj sa skončil

Celkom

0,00 €

Zdieľajte toto podujatie

bottom of page