top of page

st 25. 8.

|

Bratislava

Tanečná hodina ZDARMA- Súčasný tanec

Ochutnávková hodina súčasného tanca s choreografkou Luciou Holinovou Chovančíkovou zdarma. Príďte si vyskúšať súčasný tanec pred plánovaným kurzom v septembri!

Registration is Closed
See other events
Tanečná hodina ZDARMA- Súčasný tanec
Tanečná hodina ZDARMA- Súčasný tanec

Čas a miesto

25. 8. 2021, 17:30 – 18:30

Bratislava, Drieňová 81/40, 821 02 Bratislava, Slovakia

O podujatí

Pozývame Vás na tanečnú hodinu súčasného tanca zdarma!

Pripravili sme pre vás ochutnávkovú hodinu súčasného tanca aby ste si mohli vyskúšať či je súčasný tanec to pravé pre vás. Od septembra plánujeme otvoriť 3 mesačný kurz súčasného tanca s renomovanou slovenskou choreografkou Luciou Holinovou Chovančíkovou. 

Súčasný tanec je tanečný štýl, ktorý kombinuje a využíva techniky moderného tanca, baletu, jazzu, improvizácie ale aj bojových umení (aikido, tai-chi,..) či somatických prístupov (feldenkrais, alexandrova technika, BMC).  Súčasný tanec pracuje s efektivitou a recykláciou energie v tanci, využíva pád, zadržanie, momentum aj floor work, flow či obrátené polohy tela. 

Ochutnávková hodina, tak ako aj kurz, sú určené všetkým, ktorí už majú skúsenosť s tancom, pohybom, jogou, gymnastikou, tai-chi, aikido a pod. Nie sú vhodné pre ľudí, ktorí s pohybom a tancom len začínajú resp. len začínajú spoznávajú svoje telo v pohybe (tým odporúčame naše ranné hodiny zamerané na spoznávanie tela, pohybu alebo individuálne hodiny zamerané na pohybový či tanečný rozvoj).

O lektorke:

Lucia Holinová Chovančíková

Absolventka HTF Vysokej škole múzických umení v Bratislave v odbore pedagogika moderného tanca. Ako choreografka, režisérka, dramaturgička vytvorila v spolupráci s inými umelcami predstavenia, ktoré boli prezentované na Slovensku, v Čechách, Nemecku, Rakúsku, Maďarsku, Izraeli, New Yorku a na Cypre. Choreografickej tvorbe sa začala venovať už počas štúdia na VŠMU. Vytvorila celovečerné choreografie ako Škára (1999), FUGA (2012), WATCH (2015) aj v obnovenej premiére WATCH NOW ( 2016), PI STORY (2015), DUNAJ (2016) - work in proges, NIVEAU STABLE (2019).

Dramaturgicky spolupracovala s choreografkou Šárkou Ondrišovou na dielach 4 MEN - Balet SND ( 2011), Voda na vode - Divadlo elledanse ( 2011) a FROST - Balet Bratislava ( 2012).

V roku 2014 založila spolu s Annou Sedláčkovou, Danielom Račekom a Monikou Čertezni skupinu Neskorý zber, v ktorej sú združení tanečníci v zrelom veku, v tejto spolupráci v kolektívnej choreografii vytvorili predstavenie Zámerné čakanie ( 2014).

V roku 1996 sa podielala na založení Asociácie súčasného tanca, profesného združenia v oblasti súčasného tanca a medzinárodného festivalu Bratislava v pohybe. V rokoch 2001 - 2002 bola spoluautorka a manažérka projektu Tanec v Aréne, v rámci ktorého sa pravidelne uvádzali diela slovenských choreografov na scéne Divadla Aréna v Bratislave.

V rokoch 2010 - 2013 bola výkonnou riaditeľkou Divadla a tanečnej školy elledanse.

Od roku 2014 je šéfredaktorka časopisu TANEC.

V pedagogickej práci sa venuje technike súčasného tanca, improvizácii, kontaktnej improvizácii, Alexandrovej technike a integrovanému tancu.

Vstupenky

  • Prednáška ZDARMA

    0,00 €
    Predaj sa skončil

Celkom

0,00 €

Zdieľajte toto podujatie

bottom of page