top of page

ut 24. 8.

|

Bratislava

Tanečná hodina ZDARMA- Kontaktný tanec

Ochutnávková hodina kontaktného tanca s Magdalénou Takáčovou zdarma. Príďte si vyskúšať kontaktný tanec pred plánovaným kurzom v septembri!

Registration is Closed
See other events
Tanečná hodina ZDARMA- Kontaktný tanec
Tanečná hodina ZDARMA- Kontaktný tanec

Čas a miesto

24. 8. 2021, 18:00 – 19:00

Bratislava, Drieňová 81/40, 821 02 Bratislava, Slovakia

O podujatí

Pozývame Vás na tanečnú hodinu kontaktného tanca zdarma!

Pripravili sme pre vás ochutnávkovú hodinu kontaktného tanca aby ste si mohli vyskúšať či je kontaktný tanec (kontaktná improvizácia) to pravé pre vás. Od septembra otvárame 3 mesačný kurz súčasného tanca s tanečníčkou a terapeutkou Magdalénou Takáčovou. 

Tanec bez choreografie, spojenie, flow, zdieľanie, komunita, blízkosť, telo-myseľ-duša.

Kontaktná improvizácia (kontaktný tanec) nemá určenú choreografiu. Vzniká v danom momente komunikáciou tiel aj duší vo fyzickom kontakte cez prenášanie váhy, prácu s gravitáciou, prácu s miestom kontaktu, s momentom, s dynamikou, hravosťou, nasledovaním aj vedením, s manipuláciou aj odporom.

​Je to spoločný kontaktný tanec, ktorý nemá danú choreografiu a kroky sa tvoria v prítomnosti toho čo sa odohráva.

Je to tanec s prenášaním a zdieľaním váhy cez dotyk, ktorý nie je sexuálny.

Je to flow, tok, ktorý keď zavnímame zistíme, že aj nemožné je možné.

Je to tanec, ktorý skúša zónu nášho komfortu. Ukazuje nám ako fungujeme, naše vlastné vzorce, hranice a umožňuje nám lepšie sa spoznať.

Je to radosť z pohybu, ktorá v nás rozvíja kreativitu, zvedavosť, hravosť a napĺňa nás energiou.

Je to dynamika, práca s ťažiskom, s biomechanikou pohybu tak, že nám umožní lietať (doslova :) ).

Je o prijímaní a dávaní (váhy, pozornosti, energie, rýchlosti, impulzov).

Je to tanec, ktorý spája, vytvára komunitu, ktorá sa navzájom podporuje a spolutvorí priestor pre niečo nové, nepoznané, emergentné.

Pozývame vás do kontaktu, do spojenia aj napojenia na seba, svoju vnímavosť, hravosť, kreativitu, na svoje hĺbky aj výšky odzrkadlené v slobodnom tanci plnom objavovania.

KEDY: Utorok 24.8. 18:00-19:00

KDE: 

Movement LAB, Drieňova 40, 1. poschodie OC Budúcnosť (hľadajte exteriérové modré schody, vyjdete hore, odbočíte vľavo a prejde za roh, kde už nás na konci nájdete)

CENA: ZDARMA

Max. počet účastníkov: 16

Registrácia: mailom na info@movement-lab.net, telefonicky na +421 911 453 111 alebo priamo na www.movement-lab.net/udalosti

Čo budete potrebovať? pohodlné oblečenie, ktoré vás nebude tlačiť, prípadne ponožky (budeme tancovať naboso), tričká skôr s krátkym alebo dlhším rukávom (pri tielkach sa koža príliš šúcha o podlahu čo nemusí byť príjemné).

Ako to bude prebiehať? Každé stretnutie začneme a skončíme v zdieľaní v kruhu, na začiatku warm up a postupné budovanie technickej aj praktickej časti.

Lekciami vás bude sprevádzať: Magdaléna Takáčová Spoluzakladateľka Movement LAB a OZ 4Arts Therapy, tanečno-pohybová terapeutka, koučka, lektorka kontaktnej improvizácie, facilitátorka autentického pohybu a embodiment meditations

Po štúdiu Strategického manažmentu a marketingu som pracovala 12 rokov vo finančnej oblasti na riadiacej pozícii. Moje dlhoročné skúsenosti s vedením pohybových, tanečných a tanečno-hudobných stretnutí ma priviedli k štúdiu tanečno-pohybovej terapie, ktorej 4-ročný výcvik v ČR som ukončila v roku 2017. 10 rokov som tancovala v integrovanej tanečnej skupine LEN TAK TAK, kde tancovali ľudia s hendikepom aj bez neho. Bola som súčasťou tvorivého aj produkčného procesu performance projektov. V roku 2019 som absolvovala koučingový výcvik (podľa štandardov ICF). V roku 2020 som ukončila certifikovaný výcvik Teacher's Training v Holistic Dance Institut vo Viedni. Absolvovala som množstvo zahraničných vzdelávacích workshopov zameraných na súčasný tanec, aplikovanú anatómiu v pohybe, bodywork, kontaktnú improvizáciu a somatický pohyb. Od 8/2021 nastupujem na výcvik TRE (trauma release exercises) a na contact improvisation teacher´s training do Poľska.

Vstupenky

  • Prednáška ZDARMA

    0,00 €
    Predaj sa skončil

Celkom

0,00 €

Zdieľajte toto podujatie

bottom of page