top of page

ne 05. 3.

|

Bratislava

SOMATONAUTIKA - Práca s bolesťou a so zranením

Registration is closed
See other events
SOMATONAUTIKA - Práca s bolesťou a so zranením
SOMATONAUTIKA - Práca s bolesťou a so zranením

Čas a miesto

05. 3. 2023, 9:00 – 17:00

Bratislava, Drieňová 81/40, 821 02 Bratislava, Slovakia

O podujatí

Somatonautika by sa dala preložiť ako plavba telo. V takomto duchu budú spracované rôzne témy do formy workshopov. Tento workshop somatonautiky sa volá "Práca s bolesťou a so zranením" viac sa dočitate nižšie.

Bolesť, v tomto prípade fyzická bolesť, je bežnou, ale nepríjemnou súčasťou našich životov. Potýkajú sa s ňou mladší a s určitosťou aj tí starší. Moje skúsenosti pacienta, s mnohými zraneniami, a terapeuta, zaoberajúceho sa najmä fyzickým telom, ma mnohokrát priviedli do momentu, keď som sa potýkal s bolesťou a to nielen so svojou, ale aj s bolesťou mojich klientov. To kvantum času a pokusov mi odkrylo čo funguje, za akých podmienok to funguje a čo, naopak, nefunguje za žiadnych. 

Nezrelosť, je neschopnosť používať svoj rozum bez vedenia od druhého. Immanuel Kant

Mojím cieľom je zdieľať kus seba a naviesť vás, ako pracovať v neustále sa meniacich podmienkach vášho dynamického života. Nerátajte s tým, že vám ponúkam nejaký špecifický cvik vám vyrieši vášu bolesť (10 drepov 3-krát denne). Dobre to znie, dobre sa to predáva, ale nie vždy to stačí. Miesto toho vás budem vo vašom procese návadzať, ponúkať vám ingredincie ale vy budete musieť variť; vy budete hľadať čo k čomu pasuje, ako to naporcovať aby sa dalo vložiť do vnútra, bude si to musieť okoreniť aby to nebolo plané, budete to musieť naservírovať a eventuálne si to aj zjesť :)

To čo vám ponúkam nie je "instantná kuracia polievka" ale je to postup ako si navariť to čo potrebujete v danom období.

Úprimne si myslím, že priamy zážitok a pokus o jeho interpretáciu je tým čo nás privedie k hlbšiemu pochopeniu danej veci alebo témy. A k tomu je nutná kuráž, guráž uchopiť sa svojho vlastného rozumu bez pomoci druhého. To umožní prístup k riešeniam za akýchkoľvek okolností. Na druhej strane nechcem aby vyznelo, že by bolo nevhodné alebo nechcené požiadať o pomoc. V mnohých situáciách to môže byť jeden z najlepších krokov. Skôr ide o to, stať sa lepším používateľom svojho rozumu a následne lepšie manévrovať životom.

Nie je len dôležité čo robíte, ale ako to robíte, kedy to robíte a aj prečo to robíte.

Počas kurzu budeme praktizovať, študovať, spochybňovať, overovať, diskutovať o ľudskom tele a to v kontexte adaptácie a regenerácie. Nie je nutné mať špeciálne vzdelanie alebo pohybové schopnosti. Bolesti, zranenia a jeho následky sú vítané, predstavujú predmet kurzu.

Čo sa môžete naučiť: tajomstva fascií, modelov tensegrity a tensorov, mechaniky bolesti, synchronicity orgánov ale aj širší kontext ako prostredie, gravitácia a naše reakcie naň.

Forma práce bude: písanie, analýza, testovanie, bádanie/skúmanie, konverzácia, komunikácia, feedback, feedforward, mini prednášky, cviky, pohybové sekvencie, práca s partnerom a ďalšie

KEDY: 5.3.2023 o 9:00-17:00  (okolo obeda bude obedová pauza 90min)

KDE: Movement LAB, Drieňová 40, 1. poschodie OC Budúcnosť (hľadajte exteriérové modré schody, vyjdete hore, odbočíte vľavo a prejde za roh, kde už nás na konci nájdete)

CENA: 65€

REGISTRÁCIA: 

Priamo na webe - registrácia s povinnosťou platby

Minimum účastníkov je 6

Čo potrebujete na workshop:

- písacie potreby (zápisník, ceruzka, guma)

- oblečenie na voľný pohyb

- teplé oblečenie (dlhý rukáv, ponožky/prezúvky) aby ste zbytočne nestratili teplo

Cez kurz vás prevedie:

Marco Klokner

Spoluzakladateľ Movement LAB, Certified Rolfer™, pohybový bádateľ a pohybový lektor. 

Od detstva som sa venoval rôznym športom. Výkonnostne som sa venoval veslovaniu a ultimate frisbee. Študoval som učiteľstvo telesnej výchovy a nemeckého jazyka na UNIPO.  Chronické bolesti a záujem o holistický prístup k človeku ma doviedli k štúdiu metódy Rolfing® v European Rolfing® Association (ERA) v Mníchove, ktorej 2-ročný výcvik som ukončil v roku 2020. Naďalej sa v metóde Rolfing®  vzdelávam formou seminárov  a workshopov. Veľkou inšpiráciou pre mňa je Fighting Monkey® prax, ktorá obohacuje všetky aspekty môjho bytia. 

Absolvoval som množstvo workshopov a kurzov zameraných na pohyb, tréning ľudského tela a biomechaniky.

Vstupenky

  • Somatonautika

    Práca s bolesťou a so zranením

    65,00 €
    Predaj sa skončil

Celkom

0,00 €

Zdieľajte toto podujatie

bottom of page