top of page

št 13. 10.

|

Bratislava

SOMATONAUTIKA - Práca s bolesťou a so zranením

Registration is closed
See other events
SOMATONAUTIKA - Práca s bolesťou a so zranením
SOMATONAUTIKA - Práca s bolesťou a so zranením

Čas a miesto

13. 10. 2022, 17:00 – 10. 11. 2022, 18:10

Bratislava, Drieňová 81/40, 821 02 Bratislava, Slovakia

O podujatí

Motto: Nesľubujem nič, no ponúkam všetko.

Bolesť, v tomto prípade fyzická bolesť, je bežnou, ale nepríjemnou súčasťou našich životov. Potýkajú sa s ňou mladší a s určitosťou aj tí starší. Moje skúsenosti pacienta, s mnohými zraneniami, a terapeuta, zaoberajúceho sa najmä fyzickým telom, ma mnohokrát priviedli do momentu, kedy som sa potýkal s bolesťami a to nielen mojim vlastnými, ale aj s bolesťami mojich klientov. To kvantum času a pokusov mi odkrylo čo funguje, za akých podmienok to funguje a čo, naopak, nefunguje za žiadnych. 

Nezrelosť, je neschopnosť používať svoj rozum bez vedenia od druhého. Immanuel Kant

Mojím cieľom je zdieľať kus seba a naviesť vás, ako pracovať v neustále sa meniacich podmienkach vášho dynamického života. Nerátajte s tým, že isté množstvo cvikov vyřeší váš problém a zbaví vás bolesti (10 drepov 3-krát denne). Dobre to znie, dobre sa to predáva, ale to je tak všetko. Je to, ako si dať instantnú polievku a myslieť si, že ste niečo dobré urobili pre seba. Úprimne si myslím, že vzdelanie a teda schopnosť sa používať vlastný rozum je tým nástrojom, ktorý pomôže za každých podmienok bez externej pomoci. Nie, že by bolo nevhodné alebo nechcené požiadať o pomoc, kedykoľvek to môže byť jeden z najlepších krokov. Skôr ide o to, stať sa lepším používateľom svojho fyzična.

Nie je len dôležité čo robíte, ale ako to robíte, kedy to robíte a aj prečo to robíte.

Počas kurzu budeme praktizovať, študovať, spochybňovať, overovať, diskutovať o ľudskom tele a to v kontexte adaptácie a regenerácie. Nie je nutné mať špeciálne vzdelanie alebo pohybové schopnosti. Bolesti alebo aj zranenia sú vítané, predstavujú predmet kurzu.

Budeme spoznávať tajomstva fascií, tensegrity modelu, mechaniky bolesti, synchronicity orgánov ale aj širší kontext ako prostredie, gravitácia a naše reakcie naň.

Forma práce bude: písanie, analýza, testovanie, bádanie/skúmanie, konverzácia, komunikácia, feedback, feedforward, mini prednášky, cviky, pohybové sekvencie, práca s partnerom a ďalšie

KEDY: Štvrtky (od 13.10. do 10.11. 5 lekcií) od 17:00-18:10

KDE: Movement LAB, Drieňova 40, 1. poschodie OC Budúcnosť (hľadajte exteriérové modré schody, vyjdete hore, odbočíte vľavo a prejde za roh, kde už nás na konci nájdete)

CENA: 65€

REGISTRÁCIA: Priamo na webe - registrácia s povinnosťou platby

Čo potrebujete na kurz:

- písacie potreby (zápisník, ceruzka, guma)

- oblečenie na voľný pohyb

- teplé oblečenie (dlhý rukáv, ponožky/prezúvky) aby ste zbytočne nestratili teplo

Cez kurz vás prevedie:

Marco Klokner

Spoluzakladateľ Movement LAB, Certified Rolfer™, pohybový bádateľ a pohybový lektor. 

Od detstva som sa venoval rôznym športom. Výkonnostne som sa venoval veslovaniu a ultimate frisbee. Študoval som učiteľstvo telesnej výchovy a nemeckého jazyka na UNIPO.  Chronické bolesti a záujem o holistický prístup k človeku ma doviedli k štúdiu metódy Rolfing® v European Rolfing® Association (ERA) v Mníchove, ktorej 2-ročný výcvik som ukončil v roku 2020. Naďalej sa v metóde Rolfing®  vzdelávam formou seminárov  a workshopov. Veľkou inšpiráciou pre mňa je Fighting Monkey® prax, ktorá obohacuje všetky aspekty môjho bytia. 

Absolvoval som množstvo workshopov a kurzov zameraných na pohyb, tréning ľudského tela a biomechaniky.

Vstupenky

  • Kurz - 5 lekcií

    65,00 €
    Predaj sa skončil

Celkom

0,00 €

Zdieľajte toto podujatie

bottom of page