top of page

ut 18. 1.

|

Bratislava

Radosť z kontaktu - kurz kontaktnej improvizácie pre začiatočníkov

Kurz pre všetkých, ktorí hľadajú radosť zo spoločného pohybu a tanca, chcú podporiť svoju kreativitu, hravosť a sociálne väzby.

Registration is closed
See other events
Radosť z kontaktu - kurz kontaktnej improvizácie pre začiatočníkov
Radosť z kontaktu - kurz kontaktnej improvizácie pre začiatočníkov

Čas a miesto

18. 1. 2022, 17:00 – 18:30

Bratislava, Drieňová 81/40, 821 02 Bratislava, Slovakia

O podujatí

Otvárame kurz kontaktnej improvizácie pre začiatočníkov!

Častokrát sa stretávame s tým, že ľudia by sa chceli začať hýbať a nevedia ako, majú obavy a  to ich odradí. Ponúkame vám možnosť pridať sa do spoločného pohybu či už máte alebo nemáte skúsenosť s akýmkoľvek tancom. Krása kontaktnej improvizácie je v tom, že nepotrebujete si pamätať žiadnu choreografiu. Žiadna totiž neexistuje :) Je to tanečné, pohybová a niekedy aj spirituálna prax kde sa odovzdávate okrem gravitácii aj prítomnému okamihu.

Na kurze sa budete môcť naučiť ako správne používať svoje telo (technika kontaktnej improvizácie, biomechanika a ďalšie princípy pohybu) tak aby ste sa naň počas tanca vedeli spoľahnúť a zároveň aby ste ho používali správne. 

Okrem techniky budeme pracovať aj s improvizáciou kde budete mať možnosť rozvíjať svoju kreativitu, podporovať hravosť a nachádzať nové a nové riešenia pohybových situácií. Postupne budete získavať viac sebadôvery a viac dôvery v spoločné zdieľanie váhy s partnerom.

Kontaktná improvizácia je o zdieľaní váhy s partnerom, o bode kontaktu - jeho počúvaní a nasledovaní, o práci s gravitáciou aj "lietaním", o páde smerom hore aj dole. 

Ak máte chuť objavovať svoj pohyb a zároveň byť súčasťou komunity, tento kurz je práve pre vás :) 

To čo sa naučíte na lekcii môžete následne aplikovať na pravidelných Jam sessions. Čo si pod tým predstaviť? Je to vlastne tančiareň kontaktnej improvizácie. Priestor, kde môžete niekoľko hodín tancovať a praxovať čo ste sa naučili na hodine. Je to také tréningové pole, kde všetci slobodne a súčasne vstupujú a vystupujú z fyzického kontaktu a cibria svoje zručnosti.

Tešíme sa na spoločný kontakt a rozšírenie našej komunity :)

KEDY: Každý utorok (od 18.1. do 29.3.) od 17:00-18:30

KDE: Movement LAB, Drieňova 40, 1. poschodie OC Budúcnosť (hľadajte exteriérové modré schody, vyjdete hore, odbočíte vľavo a prejde za roh, kde už nás na konci nájdete)

CENA KURZU:

Early Bird: 102 EUR (pri registrácii do 11.1.2022) Bežná cena: 122 EUR

REGISTRÁCIA: mailom na info@movement-lab.net, telefonicky na +421 911 453 111 alebo priamo na webe v sekcii udalosti.

(v prípade technických problémov s platbou, nám neváhajte poslať mail)

Čo budete potrebovať? pohodlné oblečenie, ktoré vás nebude tlačiť, prípadne ponožky (budeme tancovať naboso), tričká skôr s krátkym alebo dlhším rukávom (pri tielkach sa koža príliš šúcha o podlahu čo nemusí byť príjemné).

Ako to bude prebiehať? Každé stretnutie začneme a skončíme v zdieľaní v kruhu, na začiatku warm up a postupné budovanie technickej aj praktickej časti.

Lekciami vás bude sprevádzať: Magdaléna Takáčová Spoluzakladateľka Movement LAB a OZ 4Arts Therapy, tanečno-pohybová terapeutka, koučka, lektorka kontaktnej improvizácie, facilitátorka autentického pohybu a embodiment meditations

Po štúdiu Strategického manažmentu a marketingu som pracovala 12 rokov vo finančnej oblasti na riadiacej pozícii. Moje dlhoročné skúsenosti s vedením pohybových, tanečných a tanečno-hudobných stretnutí ma priviedli k štúdiu tanečno-pohybovej terapie, ktorej 4-ročný výcvik v ČR som ukončila v roku 2017. 10 rokov som tancovala v integrovanej tanečnej skupine LEN TAK TAK, kde tancovali ľudia s hendikepom aj bez neho. Bola som súčasťou tvorivého aj produkčného procesu performance projektov. V roku 2019 som absolvovala koučingový výcvik (podľa štandardov ICF). V roku 2020 som ukončila certifikovaný výcvik Teacher's Training v Holistic Dance Institut vo Viedni. Absolvovala som množstvo zahraničných vzdelávacích workshopov zameraných na súčasný tanec, aplikovanú anatómiu v pohybe, bodywork, kontaktnú improvizáciu a somatický pohyb. V 2021 som vstúpila do výcviku TRE (trauma release exercises) a contact improvisation training do Poľska.

Vstupenky

 • early bird (do 11.1.2022)

  102,00 €
  + Servisný poplatok 2,55 €
  Predaj sa skončil
 • bežná cena (od 12.1.2022)

  122,00 €
  + Servisný poplatok 3,05 €
  Predaj sa skončil

Celkom

0,00 €

Zdieľajte toto podujatie

bottom of page