top of page

ut 14. 9.

|

Bratislava

OTVOR SA DOTYKU. Kurz kontaktného tanca.

Pozývame Vás na uzavretý 3mesačný kurz kontaktnej improvizácie s Magdalénou Takáčovou.

Registration is Closed
See other events
OTVOR SA DOTYKU. Kurz kontaktného tanca.
OTVOR SA DOTYKU. Kurz kontaktného tanca.

Čas a miesto

14. 9. 2021, 18:30 – 20:00 SELČ

Bratislava, Drieňová 81/40, 821 02 Bratislava, Slovakia

O podujatí

Tanec bez choreografie, spojenie, flow, zdieľanie, komunita, blízkosť, telo-myseľ-duša.

Kontaktná improvizácia (kontaktný tanec) nemá určenú choreografiu. Vzniká v danom momente komunikáciou tiel aj duší vo fyzickom kontakte cez prenášanie váhy, prácu s gravitáciou, prácu s miestom kontaktu, s momentom,  s dynamikou, hravosťou, nasledovaním aj vedením, s manipuláciou aj odporom.

​Je to spoločný kontaktný tanec, ktorý nemá danú choreografiu a kroky sa tvoria v prítomnosti toho čo sa odohráva.

Je to tanec s prenášaním a zdieľaním váhy cez dotyk, ktorý nie je sexuálny.

Je to flow, tok, ktorý keď zavnímame zistíme, že aj nemožné je možné.

Je to tanec, ktorý skúša zónu nášho komfortu. Ukazuje nám ako fungujeme, naše vlastné vzorce, hranice a umožňuje nám lepšie sa spoznať.

Je to radosť z pohybu, ktorá v nás rozvíja kreativitu, zvedavosť, hravosť a napĺňa nás energiou.

Je to dynamika, práca s ťažiskom, s biomechanikou pohybu tak, že nám umožní lietať (doslova :) ).

Je o prijímaní a dávaní (váhy, pozornosti, energie, rýchlosti, impulzov).

Je to tanec, ktorý spája, vytvára komunitu, ktorá sa navzájom podporuje a spolutvorí priestor pre niečo nové, nepoznané, emergentné.

Pozývame vás do kontaktu, do spojenia aj napojenia na seba, svoju vnímavosť, hravosť, kreativitu, na svoje hĺbky aj výšky odzrkadlené v slobodnom tanci plnom objavovania.

KEDY:

Každý utorok (od 14.9. do 14.12.) od 18:30-20:00

KDE: Movement LAB, Drieňova 40, 1. poschodie OC Budúcnosť (hľadajte exteriérové modré schody, vyjdete hore, odbočíte vľavo a prejde za roh, kde už nás na konci nájdete)

CENA KURZU:

Early Bird: 129 EUR (pri registrácii do 31.8.2021) - POZOR! Posúvame early bird do 3.9.!

Bežná cena: 149 EUR 

V prípade, že sa u nás zaregistrujete aj na kurz Súčasného tanca (https://www.facebook.com/events/547835436340651), budete ho mať so zľavou 29 EUR - v tomto prípade sa registrujte e-mailom na info@movement-lab.net.

Max. počet účastníkov: 16

Registrácia:

mailom na info@movement-lab.net, telefonicky na +421 911 453 111 alebo priamo na webe 

(v prípade technických problémov s prevodom, nám neváhajte poslať mail)

Čo budete potrebovať?

pohodlné oblečenie, ktoré vás nebude tlačiť, prípadne ponožky (budeme tancovať naboso), tričká skôr s krátkym alebo dlhším rukávom (pri tielkach sa koža príliš šúcha o podlahu čo nemusí byť príjemné).

Ako to bude prebiehať?

Každé stretnutie začneme a skončíme v zdieľaní v kruhu, na začiatku warm up a postupné budovanie technickej aj praktickej časti. 

Lekciami vás bude sprevádzať:

Magdaléna Takáčová

Spoluzakladateľka Movement LAB a OZ 4Arts Therapy, tanečno-pohybová terapeutka, koučka, lektorka kontaktnej improvizácie, facilitátorka autentického pohybu a embodiment meditations

Po štúdiu Strategického manažmentu a marketingu som pracovala 12 rokov vo finančnej oblasti na riadiacej pozícii. Moje dlhoročné skúsenosti s vedením pohybových, tanečných a tanečno-hudobných stretnutí ma priviedli k štúdiu tanečno-pohybovej terapie, ktorej  4-ročný výcvik v ČR som ukončila v roku 2017.  10 rokov som tancovala v integrovanej tanečnej skupine LEN TAK TAK, kde tancovali ľudia s hendikepom aj bez neho. Bola som súčasťou tvorivého aj produkčného procesu performance projektov. V roku 2019 som absolvovala koučingový výcvik (podľa štandardov ICF). V roku 2020 som ukončila certifikovaný výcvik Teacher's Training v Holistic Dance Institut vo Viedni. Absolvovala som množstvo zahraničných vzdelávacích workshopov zameraných na súčasný tanec, aplikovanú anatómiu v pohybe, bodywork, kontaktnú improvizáciu a somatický pohyb. Od 8/2021 nastupujem na výcvik TRE (trauma release exercises) a na contact improvisation teacher´s training  do Poľska.

Vstupenky

  • Bežná cena (od 1.9.)

    149,00 €
    Predaj sa skončil

Celkom

0,00 €

Zdieľajte toto podujatie

bottom of page