top of page

ne 12. 6.

|

Bratislava

MUSICA MEDICA - liečivý koncert

Liečivý koncert pri ktorom skladby vznikajú v danom momente, TU a TERAZ v napojení na prastaré tradície no s príchuťou súčasnosti.

Registration is closed
See other events
MUSICA MEDICA - liečivý koncert

Time & Location

12. 6. 2022, 19:00

Bratislava, Drieňová 81/40, 821 02 Bratislava, Slovakia

About the Event

Nadžánrový hudobný projekt Musica Medica je spojením osobností z rôznych kútov hudobného sveta. Dvoch profesionálov spojila prapôvodná, častokrát opomínaná, myšlienka, že hudobný obsah má v prvom rade pozdvihnúť náladu, ducha človeka.

Interpreti Musica Medica však neostávajú len v tejto rovine, sú dokonca presvedčení, že hudba má schopnosť pôsobiť na fyzickej úrovni a svojim spôsobom zlepšovať zdravotný stav človeka. Hudobník je v tomto prípade sprostredkovateľom, ktorý svojou hrou 'oživuje' vibrácie tónov a tieto pôsobia blahodárne nielen ako zvukový zážitok, ale aj ako skutočné vlny frekvencií na ľudské telo.

Vo svojej tvorbe sa obracajú k zvukovým odkazom, ktoré majú pôvod v tradícii pôvodných obyvateľov našej planéty, no neboja sa ich spájať so súčasnými piesňovými formami, harmóniami a pulzom dnešnej doby. Rami Shaafi, ktorý prežil väčšinu svojho života v Anglicku, je majstrom alikvótneho a hrdelného spevu a ovláda techniky hry na tradičné nástroje z celého sveta, ktoré sú staré niekoľko tisíc rokov. V hudobnej fúzii sa spájajú so zvukom gitár, beat boxu a elektronických efektov súčasnosti, ktoré prináša jazzman Boris Čellár.  Pre hudobnú formu je typická úplná improvizácia, všetky skladby vznikajú v momente aktu.

https://www.youtube.com/channel/UCcHWxf9r3NhI_q9ccxOCjA

Rami Shaafi (Anglicko) - alikvótny, hrdelný spev a tradičné nástroje z celého sveta

Boris Čellár (Slovensko) - gitara, spev, perkusie a zvukové efekty

KEDY: 12.6.2022 o 19:00

KDE: Movement LAB, Drieňová 40, BA- Ružinov (OC Budúcnosť, 1. poschodie, modré exteriérové schody hore, potom doľava, za roh a stále rovno až nás nájdete)

CENA: 

15 EUR v predpredaji priamo na našom webe

18 EUR pri platbe na mieste

REGISTRÁCIA:

Nakoľko ide o komorný koncert s obmedzenou kapacitou a jeho realizácia závisí od počtu prihlásených ľudí, budeme vám vďační ak sa registrujete priamo na webe a svoje miesto si zabezpečíte úhradou.

Kapacita je obmedzená tak si svoje miesto rezervujte čo najskôr :)

Tešíme sa na spoločný zážitok!

Movement LAB & Musica Medica

Tickets

Cena

Množstvo

Celkom

  • lístok na koncert

    15,00 €

    15,00 €

    0

    0,00 €

Celkom

0,00 €

Share This Event

bottom of page