top of page

ne 17. 10.

|

Bratislava

Musica Medica - liečivý koncert

Liečivý koncert pri ktorom skladby vznikajú v danom momente, TU a TERAZ v napojení na prastaré tradície no s príchuťou súčasnosti.

Registrácia na túto udalosť je uzavretá.
Pozrite si ďalšie udalosti
Musica Medica - liečivý koncert
Musica Medica - liečivý koncert

Čas a miesto

17. 10. 2021, 18:00 – 19:00 SELČ

Bratislava, Drieňová 81/40, 821 02 Bratislava, Slovakia

O podujatí

Nadžánrový hudobný projekt Musica Medica je spojením osobností z rôznych kútov hudobného sveta. Dvoch profesionálov spojila prapôvodná, častokrát opomínaná, myšlienka, že hudobný obsah má v prvom rade pozdvihnúť náladu, ducha človeka. 

Interpreti Musica Medica však neostávajú len v tejto rovine, sú dokonca presvedčení, že hudba má schopnosť pôsobiť na fyzickej úrovni a svojim spôsobom zlepšovať zdravotný stav človeka. Hudobník je v tomto prípade sprostredkovateľom, ktorý svojou hrou 'oživuje' vibrácie tónov a tieto pôsobia blahodárne nielen ako zvukový zážitok, ale aj ako skutočné vlny frekvencií na ľudské telo.

Vo svojej tvorbe sa obracajú k zvukovým odkazom, ktoré majú pôvod v tradícii pôvodných obyvateľov našej planéty, no neboja sa ich spájať so súčasnými piesňovými formami, harmóniami a pulzom dnešnej doby. Rami Shaafi, ktorý prežil väčšinu svojho života v Anglicku, je majstrom alikvótneho a hrdelného spevu a ovláda techniky hry na tradičné nástroje z celého sveta, ktoré sú staré niekoľko tisíc rokov. V hudobnej fúzii sa spájajú so zvukom gitár, beat boxu a elektronických efektov súčasnosti, ktoré prináša jazzman Boris Čellár.  Pre hudobnú formu je typická úplná improvizácia, všetky skladby vznikajú v momente aktu.

https://www.youtube.com/channel/UCcHWxf9r3NhI_q9ccxOCjA

Rami Shaafi (Anglicko) - alikvótny, hrdelný spev a tradičné nástroje z celého sveta

Boris Čellár (Slovensko) - gitara, spev, perkusie a zvukové efekty

KEDY: 17.10.2021 o 18:00

KDE: Movement LAB, Drieňová 40, BA- Ružinov (OC Budúcnosť, 1. poschodie, modré exteriérové schody hore, potom doľava, za roh a stále rovno až nás nájdete)

CENA: 15 EUR

REGISTRÁCIA:

mailom na info@movement-lab.net alebo priamo na webe.

Kapacita je obmedzená tak si svoje miesto rezervujte čo najskôr :)

Tešíme sa na spoločný zážitok!

Movement LAB & Musica Medica

Vstupenky

  • Musica Medica

    0,00 €
    Predaj sa skončil

Celkom

0,00 €

Zdieľajte toto podujatie

bottom of page