top of page

ut 09. 4.

|

Bratislava

Kreativne pohybové hry a úlohy

Cyklus pre tých, ktorý hľadajú pohyb, kreativitu, komunikáciu

Registration is closed
See other events

Čas a miesto

09. 4. 2024, 19:00 – 20:30

Bratislava, Drieňová 81/40, 821 02 Bratislava, Slovakia

O podujatí

Pripravili sme pre Vás lekcie zameraná na kreatívne pohybové hry a úlohy. (7 lekcií 3 lektori)

Koncept hry presahuje ľudstvo a teda je v ňom výrazne vpísaný. História ľudskej rasy je plná hier - od pravekých iniciačných rituálov, k olympijským hrám, k rímskemu koloseu až po súčasné formy hier. Všetky hry alebo činnosti, ktoré sú odvodené od hry, majú v sebe isté spektrum ceremoniálu, istú zručnosť, cieľavedomosť, interakciu. Hry majú v sebe istú ľahkosť, nie sme počas nich zaťažení živobytím ale to neznamená, že hry nemôžu byť seriózne.

Všednosť, repetícia, konvencia majú v živote svoje miesto a hodnotu, no niekedy je náš život nimi preplnený.Reflektovať sa to bude aj v iných sférach a teda aj v pohybovej kultúre. Tento cyklus je antidotá voči vyššie spomenutému, je to priestor na rozvoj kreativity, tela, mysle, komunikácie v hravom a tvorivom duchu.

Počas lekcie budeme pracovať s rôznymi pohybovými úlohami a hrami. Niektoré budú solo charakteru ale mnohé budú s partnerom alebo viacerými partnermi, ba skupinou. Do lekcie budeme ako skupina ale aj ako jednotlivci vchádzať s jasným zámerom. Zámer si odkomunikujeme pred začatím. To nám vytvára rámec, ktorý pomôže vyburcovať kreativitu.

Budeme pracovať aj s konceptmi z “Nekonečných hier”. Budeme navzájom zohľadňovať naše pohybové schopnosti a výkonnosť tak, aby hra mohla teoretický pokračovať do svitania. Pri nekonečných hrách je dôležité to aby hra pokračovala a nie aby skončila.

Lekcie sú vhodné pre ľudí (od 12 rokov), ktorí nemajú obmedzujúce zranenia alebo fyzické ťažkosti (ak si nie ste istí ozvite sa). Nebude sa tlačiť na výkon ale skôr na kreativitu, zábavu, motorický rozvoj, komunikáciu a edukáciu.

Na oblečenie je vhodné čokoľvek v čom sa budete môcť slobodne hýbať a v rámci obvi buď naboso alebo protišmykové ponožky prípadne obyčajné ponožky.

LEKTORSKÝ TÍM:

Marco Klokner

Milan Benedikovič

Bruno Michálek

Kto kedy učí:

19.3. Milan Benedikovič, Marco Klokner

26.3. Milan Benedikovič 2.4. Marco Klokner

9.4. Bruno Michálek

16.4.Marco Klokner 23.4. Marco Klokner 30.4. Marco Klokner

môže sa menť v prípade chorby

********************

PRAKTICKÉ INFORMÁCIE:

KEDY:

19.3.-30.4.2024; 7 stretnutí každý utorok o 19:00-20:30

KDE:

Movement LAB, Drieňová 40, Bratislava, 1. poschodie

CENA za 7 stretnutí:

84€ - early bird cena do 5.3.2024

95€ - bežná cena od 6.3.2024

CENA za 4 stretnutia:

57€ - registrácia na konkrétne dátumy potrebná

CENA za 1 stretnutie 17€ -registrácia na konkrétne dátumy potrebná

Ak cítiš volanie ale financie majú byť prekážkou, vieme ťa podporiť tým, že platbu vyplatíš na viackrát. V prípade záujmu, píš na info@movement-lab.net

KONTAKT: Marco Klokner

info@movement-lab.net

+421 944 021 741

Zdieľajte toto podujatie

bottom of page