top of page

ut 17. 5.

|

Bratislava

Kontaktná improvizácia/ Contact Improvisation (open level)

Otvorené hodiny kontaktnej improvizácie pre každého. Open level contact improvisation classes for everyone.

Registration is closed
See other events
Kontaktná improvizácia/ Contact Improvisation (open level)
Kontaktná improvizácia/ Contact Improvisation (open level)

Čas a miesto

17. 5. 2022, 18:30 – 20:00

Bratislava, Drieňová 81/40, 821 02 Bratislava, Slovakia

O podujatí

Pozývame vás na hodiny kontaktnej improvizácie (KI). KI vznikla v roku 1972 (tento rok slávi 50 rokov) v Amerike, kde sa skupina tanečníkov okolo Steva Pextona rozhodla vymaniť z formy štylyzovaného tanca a začala skúmať možnosti pohybu, ktorý nemá choreografiu - improvizácie. Viac a viac sa ponárali do fyzikality tela, fyzikálnych zákonov, biomechaniky pohybu, princípov pádu či zdieľaného ťažiska. 

Forma sa vyvíjala a stále sa vyvíja. Je to živá forma, ktorá vás "núti" byť v prítomnom okamihu a reagovať na to, čo sa aktuálne v tanci odohráva, kam sa telesná masa pohybuje a ako ju nasledovať, meniť jej smer, pretvárať, zdvíhať sa s ňou a padať.

Je to tanec bez choreografie, neustále sa meniaca forma v dotyku dvoch a viac telesných más. Dotyk nevníma iba cez dlane, ale cez každú časťou tela so zreteľom na fyzickú štruktúru, jej pevné a zraniteľné časti, ktoré dokážu prijať rôzne množstvo váhy.

Hodiny sú vhodné pre ľudí, ktorí už majú skúsenosť aj pre tých, ktorí skúsenosť ešte nemajú (open level). Vedené budú v slovenčine a/alebo v angličtine nakoľko otvárame priestor aj pre ľudí z iných krajín, žijúcich v BA.

Čo KI umožňuje?

- Lepšie porozumieť (nie len) svojmu telu a pohybu (biomechanika, anatómia,..)

- Zlepšenie pohybových a expresívnych zručností

- Spoznanie somatických prístupov v pohybe (rôzne formy bodywork a spôsobov ako vstupovať do kontaktu)

- Budovanie komunity

- Podporuje kreativitu, pozýva zvedavosť a hravosť

- Poskytuje priestor na sebareflexiu a porozumenie svojim psychickým mechanizmom v téme ako sú strachy, vzťahy, dôvera, vlastné zdroje, vlastná sila, nechať sa vidieť, kreativita a pod.

A ako kontaktná improvizácia vyzerá?

Napríklad aj takto: https://www.youtube.com/watch?v=q4wUEiHowSU&ab_channel=BeingMotionIreneSposetti

KEDY: Každý utorok (od 26.4. do 21.6.) od 18:30-20:00

KDE: Movement LAB, Drieňova 40, 1. poschodie OC Budúcnosť (hľadajte exteriérové modré schody, vyjdete hore, odbočíte vľavo a prejde za roh, kde už nás na konci nájdete)

CENA KURZU: * 75 EUR (pre tých, ktorí potrebujú podporiť) * 95 EUR (bežná cena) * 115 EUR (pre tých, ktorí chcú podporiť nás)

Počas kurzu je možné zúčastniť sa aj jednotlivých hodín (registrácia nutná vopred) - cena za jednu hodinu je 12 EUR a hradí sa v hotovosti.

REGISTRÁCIA: Priamo na webe - registrácia s povinnosťou platby https://www.movement-lab.net/.../radost-z-kontaktu-kurz... (v prípade technických problémov s platbou, nám neváhajte poslať mail)

Čo budete potrebovať? pohodlné oblečenie, ktoré vás nebude tlačiť, prípadne ponožky (budeme tancovať naboso), tričká skôr s krátkym alebo dlhším rukávom (pri tielkach sa koža príliš šúcha o podlahu čo nemusí byť príjemné).

Ako to bude prebiehať? Každé stretnutie začneme a skončíme v zdieľaní v kruhu, na začiatku warm up a postupné budovanie technickej aj praktickej časti.

Lekciami vás bude sprevádzať: Magdaléna Takáčová Spoluzakladateľka Movement LAB a OZ 4Arts Therapy, tanečno-pohybová terapeutka, koučka, lektorka kontaktnej improvizácie, facilitátorka autentického pohybu a embodiment meditations Po štúdiu Strategického manažmentu a marketingu som pracovala 12 rokov vo finančnej oblasti na riadiacej pozícii. Moje dlhoročné skúsenosti s vedením pohybových, tanečných a tanečno-hudobných stretnutí ma priviedli k štúdiu tanečno-pohybovej terapie, ktorej 4-ročný výcvik v ČR som ukončila v roku 2017. 10 rokov som tancovala v integrovanej tanečnej skupine LEN TAK TAK, kde tancovali ľudia s hendikepom aj bez neho. Bola som súčasťou tvorivého aj produkčného procesu performance projektov. V roku 2019 som absolvovala koučingový výcvik (podľa štandardov ICF). V roku 2020 som ukončila certifikovaný výcvik Teacher's Training v Holistic Dance Institut vo Viedni. Absolvovala som množstvo zahraničných vzdelávacích workshopov zameraných na súčasný tanec, aplikovanú anatómiu v pohybe, bodywork, kontaktnú improvizáciu a somatický pohyb. V 2021 som vstúpila do výcviku TRE (trauma release exercises) a v 2022 som ukončila contact improvisation training v Poľsku

Foto credit: Bartosz Jakubowski

Vstupenky

 • znížená cena/ reduced price

  75,00 €
  + Servisný poplatok 1,88 €
  Predaj sa skončil
 • bežná cena/ regular price

  95,00 €
  + Servisný poplatok 2,38 €
  Predaj sa skončil
 • podporná cena/ supporter price

  115,00 €
  + Servisný poplatok 2,88 €
  Predaj sa skončil
 • 1 lekcia / 1 class

  najbližia lekcia po kúpe/ first lesson after purchase

  12,00 €
  + Servisný poplatok 0,30 €
  Predaj sa skončil

Celkom

0,00 €

Zdieľajte toto podujatie

bottom of page