top of page

st 04. 5.

|

Bratislava

Improvizácia, kompozícia, performance - kurz pre nadšencov pohybu, tanca a explorácie

Každý v živote performuje, improvizuje či komponuje. Na tomto kurze získate nástroje a skúsenosti ako svoju schopnosť "prejaviť sa" zlepšiť a rozšíriť.

Registration is closed
See other events
Improvizácia, kompozícia, performance - kurz pre nadšencov pohybu, tanca a explorácie
Improvizácia, kompozícia, performance - kurz pre nadšencov pohybu, tanca a explorácie

Čas a miesto

04. 5. 2022, 18:30 – 22. 6. 2022, 20:00

Bratislava, Drieňová 81/40, 821 02 Bratislava, Slovakia

O podujatí

Tento kurz nie je len tak pre hocikoho. Na to, aby ste vstúpili do tohto kurzu, potrebujete v sebe nájsť dostatok odvahy, ktorá prekoná i strach či obavy z toho, že sa budete musieť pred niekym hýbať, tancovať, performovať. Že vás niekto bude vidieť.

Možno to znie ozaj trochu strašidelne, ale je to krásny proces a krásna výzva, ktorú keď prekonáte, vstúpite do nového sveta. Farebného, plného, inšpiratívneho, kreatívneho a skúmavého. 

Nie je nič, čo je správne a čo je nesprávne. Všetko je proces učenia sa. Niečo nám funguje viac, niečo menej.

Ja vás budem sprevádzať rôznymi improvizačnými zadaniami, ponúkať iné a iné perspektívy, z ktorých sa môžete na svoj prejav pozrieť. Témy, ktoré budeme spracúvať nebudem ponúkať iba ja, ale budú vychádzať aj z vašich potrieb.

Výhodou je, že nemusíte byť tanečník (a už vôbec nie profesionálny) alebo mať skúsenosť s performance. Je úplne postačujúce, pokiaľ nájdete v sebe zvedavosť, odhodlanie a chuť skúmať (seba, iných, prostredie, vnútorné aj vonkajšie svety). A tak ako čokoľvek čo robíme, aj tento kurz, a to čo na ňom zažijete, bude veľmi úzko spojené s vašim životom. Čím viac sa odvážite performovať v takomto bezpečnom priestore, tým viac sa môžete nachádzať performovať v rôznych situáciách života.

Pozývam vás teda vstúpiť do tajomna a neznáma improvizovaného pohybu, vyjadrenia. Budeme sa vnárať a vynárať z fantázie, predstáv, príbehov do reality a späť. Budeme ohýbať čas a priestor a nachádzať na vyjadrenie pohyb tam, kde chýbajú slová.

Súčasťou tohto kurzu bude aj práca vonku. V exteriéri :) Možno trochu väčšia výzva, možno trochu viac vzrušenia ako asi môže vyzerať také performance, improvizácia vonku vo verejnom priestore - site specific. Necháme sa inšpirovať prostredím, preskúmame ho svojimi zmyslami a necháme ho extrahovať sa v našom pohybe. 

Teším sa na spoločné skúmanie 

Magda

KEDY: Každú stredu od 4.5. do 22.6. o 18:30-20:00 (8 lekcií)

KDE: Movement LAB, Drieňova 40, 1. poschodie OC Budúcnosť (hľadajte exteriérové modré schody, vyjdete hore, odbočíte vľavo a prejde za roh, kde už nás na konci nájdete)

CENA KURZU:

Early Bird: 88 EUR (pri registrácii do 14.4.2022) 

Bežná cena: 111 EUR

Počas kurzu je možné zúčastniť sa aj jednotlivých hodín (registrácia nutná vopred) - cena za jednu hodinu je 12 EUR a hradí sa v hotovosti alebo prostredníctvom registrácie na webe.

Ak nemáte dostatok finančnej hojnosti ale cítite vnútorné volanie, napíšte nám :)

Ak sa neviete rozhodnúť a nemáte jasnú správu "choď do toho", ponúkame vám možnosť prísť na prvú hodinu a rozhodnúť sa po nej. Cena tejto hodiny je 11 EUR (úhrada na mieste) a registrovať sa treba na info@movement-lab.net. V prípade, že sa rozhodnete ďalej pokračovať, cena za hodinu sa vám odráta z kurzovného. :) Treba však mať na zreteli, že v prípade, že sa prihlási na celý kurz plný počet účastníkov (max 18), vaša registrácia skúšobnej hodiny sa ruší nakoľko uprednostňujeme záujemcov o celý kurz.

REGISTRÁCIA: mailom na info@movement-lab.net, alebo priamo na webe v sekcii udalosti.

(v prípade technických problémov s platbou, nám neváhajte poslať mail)

Čo budete potrebovať? pohodlné oblečenie, ktoré vás nebude tlačiť, prípadne ponožky (budeme sa hýbať naboso)

Ako to bude prebiehať? Každé stretnutie začneme a skončíme v zdieľaní v kruhu, na začiatku warm up a postupná práca na jednotlivých improvizačných zadaniach

Lekciami vás bude sprevádzať: 

Magdaléna Takáčová 

Spoluzakladateľka Movement LAB a OZ 4Arts Therapy, tanečno-pohybová terapeutka, koučka, lektorka kontaktnej improvizácie, facilitátorka autentického pohybu a embodiment meditations

Po štúdiu Strategického manažmentu a marketingu som pracovala 12 rokov vo finančnej oblasti na riadiacej pozícii. Moje dlhoročné skúsenosti s vedením pohybových, tanečných a tanečno-hudobných stretnutí ma priviedli k štúdiu tanečno-pohybovej terapie, ktorej 4-ročný výcvik v ČR som ukončila v roku 2017. 10 rokov som tancovala v integrovanom tanečnom divadle LEN TAK TAK, kde tancovali ľudia s hendikepom aj bez neho. Bola som súčasťou tvorivého aj produkčného procesu performance projektov. V roku 2019 som absolvovala koučingový výcvik (podľa štandardov ICF). V roku 2020 som ukončila certifikovaný výcvik Teacher's Training v Holistic Dance Institut vo Viedni. Absolvovala som množstvo zahraničných vzdelávacích workshopov zameraných na súčasný tanec, aplikovanú anatómiu v pohybe, bodywork, kontaktnú improvizáciu a somatický pohyb. V 2021 som vstúpila do výcviku TRE (trauma release exercises) a contact improvisation training v Poľsku.

Vstupenky

 • bežná cena (od 15.4.2022)

  111,00 €
  + Servisný poplatok 2,78 €
  Predaj sa skončil
 • Jednorazový vstup

  vstup platí na najbližšiu lekciu po jeho kúpe

  12,00 €
  + Servisný poplatok 0,30 €
  Predaj sa skončil

Celkom

0,00 €

Zdieľajte toto podujatie

bottom of page