top of page

so 21. 10.

|

Bratislava

Fascia v pohybe

Registration is closed
See other events
Fascia v pohybe
Fascia v pohybe

Čas a miesto

21. 10. 2023, 9:00 – 17:00

Bratislava, Drieňová 81/40, 821 02 Bratislava, Slovakia

O podujatí

Fascia je sieť viac-vrstvového spojivového tkaniva, ktoré nemá začiatok a koniec. Obaľuje všetko v celom tele, od svalov, kostí, nervov,

k orgánom a bunkám. Tento celotelový obal poskytuje našej štruktúre funkčnosť a vytvára prostredie na integrovaný pohybový prejav.  Obmedzenia na úrovni fascií majú dopad na bio-mechaniku čo ovplyvní to ako sa hýbe a to sa môže prejaviť ako nesprávne držanie tela, bolesť a časom môže mať patologické následky. Na štrukturálnu zmenu fascie majú vplyv aj operácie, úrazy a zranenia.

Toto fascinujúce spojivové tkanivo sa skladá z dvoch hlavných komponentov, kolagénové vlákna a voľné (fluidné) spojivové tkanivo medzi vrstvami. Tie sa vyskutujú v rôznych oblastiach rôznom pomere a tak vplývajú na elasticitu danej oblasti.

Počas workshopu si priblížime:

- čo je to fascia a ako ju citiť

- anatómiu fascií 

- aké sú možnosti pre rozvoj fasciálnej sústavy

- ako zaradiť fascialný rozvoj (tréning) do svojej pohybovej praxe

- ako sa vyhýbať denzifikáciam a adhéziam

Čo potrebujete na lekciu: 

- pohodlné oblečenie, ktoré Vás nebude obmedzovať v pohybe

- zápisník a písacie potreby

- športovú obuv nevyhnutne nepotrebujete budeme na boso, ak potrebujete mať športovú obuv, tak poprosíme s podrážkou, ktorá nezanecháva šmuhy

KEDY: 21.10. 9:00-17:00

KDE: Movement LAB, Drieňová 40, 1. poschodie OC Budúcnosť (hľadajte exteriérové modré schody, vyjdete hore, odbočíte vľavo a prejde za roh, kde už nás na konci nájdete)

CENA:  do 21.9. - 65€, od 22.9. - 80€

REGISTRÁCIA: Priamo na webe - registrácia s povinnosťou platby

LEKTOR: Marco Klokner

Spoluzakladateľ Movement LAB, Certified Rolfer®, pohybový bádateľ a pohybový lektor. Od detstva som sa venoval rôznym športom. Výkonnostne som sa venoval veslovaniu a ultimate frisbee. Študoval som učiteľstvo telesnej výchovy a nemeckého jazyka na UNIPO.  Chronické bolesti a záujem o holistický prístup k človeku ma doviedli k štúdiu metódy Rolfing® v European Rolfing® Association (ERA) v Mníchove, ktorej 2-ročný výcvik som ukončil v roku 2020. Naďalej sa v metóde Rolfing® vzdelávam formou seminárov  a workshopov. Veľkou inšpiráciou pre mňa je Fighting Monkey® prax, ktorá obohacuje všetky aspekty môjho bytia. 

Absolvoval som množstvo workshopov a kurzov zameraných na pohyb a tréning ľudského tela, biomechaniky, liečby a pod.

Vstupenky

  • Fascia v pohybe

    65,00 €

Celkom

0,00 €

Zdieľajte toto podujatie

bottom of page